skip to Main Content
Kuzey Kıbrısta Yatırım Zamanı

Kuzey Kıbrısta Yatırım Zamanı

Kuzey Kıbrısta Yatırım Zamanı

 

Address estate den merhabalar. Yazımızın başlığında da söylediğimiz gibi kuzey Kıbrısta şimdi yatırımın tam zamanı.

İngiltere yaşanan seçim süreci ve Avrupa birliğinden çıkış döneminde beklenen İngiliz sterlinindeki düşüş Kuzey Kıbrıs’ta Gayrimenkul piyasasına inanılmaz derece olumlu yansıdı.

Yaklaşık iki ay boyunca sürmesi beklenen bu dalgalanma Kuzey Kıbrısta gayrimenkul satışlarının sterlin üzerinden yapılmasından dolayı yatırımcıların iştahını kabartmış durumda. Buda gayrimenkul piyasasında hareketlilik yaşanmasına sebep oldu.

Özellikle Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmak isteyenler için bu dönemde yapılacak yatırımlar ilerde daha karlı geri dönüş sağlayacak.

. Ağustos ve Eylül aylarında Yatırım icin en uygun zaman olacağını düşünen ekonomistler aslında Brexit süreci ile başlayan bu dalgalanmanın, sterlin kurunun  Boris Johnson’un Başbakan seçilmesi ile daha da düşmeye başladığı yönünde açıklamalar yapmışlardır. 

Buna ek olarak Temmuz ayının ortasında Merkez Bankası müdahalesi ile faiz oranlarında da düşmeler yaşanmıştır..

Sizlerde bu fırsattan yararlanmak için bizlere ulaşabilir deneyimli gayrimenkul danışmanlarımızdan fikir alabilirsiniz. Daha sonra “keşke”dememek için siz de şimdi Kıbrısta yatırım zamanından faydalanın..

Back To Top