skip to Main Content
Neden Kıbrıs’a Yatırım Yapmalıyım?

Neden Kıbrıs’a Yatırım Yapmalıyım?

Kıbrıs’a yaptığınız konut yatırımının geri dönüşü 10-15 Yıl arasıdır.

Kıbrıs’ta Arsa ve Arazi

Arsa ve Arazi yatırımcıları için fırsatlar Kuzey Kıbrıs’da çok fazladır. Arsada kar marjımız %375 dir.

Yukarda yapmış olduğumuz bilgilendirmeler konusunda adanın ne kadar hızlı ve aktif bir şekilde büyüdüğü ortadadır. Beş sene önce şehir yakınlarındaki araziler artık şehir içi kabul ettiğim yerlere dönüşmektedir. Yatırımcı bölgeye yaptığı yatırım ile hem Sterlin kurundaki artıştan hemde bölgenin hızlı gelişiminden kar sağlamaktadır. Çok basit bir örnekle açıklayacak olursak 5 sene önce alınan 30.000stg ye bir arazi bugün aynı rakamdan satılacak olsu 5 sene önceki sterlin kuru 3.00TL civarlarında iken şu anda 7.5TL civarlarındadır. Yani 90.000Tl ye alınan arsa bugün 225.000TL yapmaktadır. Bu kazanım sadece döviz kuru üzerinden yapılan kazanımdır. Arsanın fiyatının da 5 sene içerisinde en az %50 kazandığını var sayarsak 45.000stg olan arsamız bugünün kuruyla hesaplandığında yaklaşık 337.000TL yapmaktadır. Yani kar marjımız %375 dir.

 

Kıbrıs’ta Yatırım

İş ortamının kalitesi ile birlikte, Kuzey Kıbrıs, doğrudan yatırımlara çeşitli yatırım teşvikleri de sağlamaktadır. Bunlara ilave olarak, küçük ama hızlı büyüyen ekonomisi ile Kuzey Kıbrıs, hem yerli hem yabancı yatırımcılara birçok ekonomik avantajlar sağlamaktadır.

Kıbrıs Mağusa’da Yatırım Avantajları

Mağusa şehri KKTC ‘nin ikinci büyük şehridir. Bir liman ve turist şehri olmakla birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi bu sehirde bulunuyor. 15.000 den fazla öğrencisi olan Mağusa emlak icin tam bir yatırım cennetidir.

Gazimağusa Kıbrıs’ın en güzel sahil şeridine sahiptir. Tatillerin vazgeçilmezi olan Karayip sahillerini aratmayacak beyaz kum, rahat bir ortam ve güneş alacağınız evlerden 10 dakika mesafede olacaktır.

Kuzey Kıbris’ta yatırımın en mantıklı olmasınin bir diger sebebi, evlerin ucuz, kiraların yüksek olması..

Suç oranı çok düşük olduğu icin ailenizle birlikte çok rahat yaşayabileceğiniz bir şehirdir Mağusa.

Tüm Türkiye bankalarının Kıbrıs’ta şubeleri vardır, ayrıca bir çok banka da Kıbrısta yatırım için kredi imkanı sağlamaktadır.

Yakın Doğu Universite hastanesi adanın en gelişmiş özel hastanesi olmakla birlikte , SSK’ lı veya özel sigortalı bircok hastaya bedava/ indirimli tedavi imkanı sağlamaktadır.

Gece hayatını sevenler için bir çok imkan tanıyan Mağusa, ayrıca yoğun turist akını dolayısı ile turizm şehri olan Girne’nin de gece hayatından tatmin olacaktır..

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım neden mi doğru yatırım, çünkü evinize uzak ama kültürünüze en yakın olup en rahat yaşayacağınız ülke olduğu icin Kıbrıs’ta yatırım.

Back To Top